آلژینات سدیم

Sodium Alginate

  • اسامی مترادف با آلژینات سدیم : نمک سدیم اسید آلژینیک، sodium alginate .
  • فرمول شیمیایی : C6H7O6Na.

آلژینات سدیم  از جلبک دریایی قهوه ای تهیه می شود.آلژینات سدیم در آب محلول است  و بر اثر حل  شدن یک مایع با ویسکوزیته بالا بدست می آید .

توانایی بالای آلژینات سدیم  در تشکیل فیلم امکان استفاده از آن را بعنوان یک پوشش غذایی مناسب فراهم آورده  است که البته حضور و همراهی ترکیبات ضد باکتریایی و ضد اکسیداسیونی زمینه افزایش خواص نگهداری آنرا ایجاد می کنند.بطور کلی ترکیبات ضد میکروبی موجود در مواد غذایی می توانند عمر ماندگاری آنها را افزایش دهند.

آلژینات سدیم در صنعت :

در اشل صنعتی ژل های آلژینات  سدیم بدلیل داشتن خواصی چون ویسکوز بودن ، خاصیت تثبیت مواد تونایی حفظ آب مورد استفاده بوده اند.همچنین در سال های اخیر برای کاربردهای بیوتکنولوژی ، پزشکی ، دارویی  و مخصوصا  صنایع غذایی مورد استفاده بوده است.نمک سدیم آلژینات بیشتر از آلژینات خالی استفاده می شود چرا که آلژینات اسیدی برای بافت ها و سلول ها مضر است. از آنجا که هیدروژل سدیم آلژینات در دما و PH  پایین ایجاد می شود از این رو برای استفاده مولکول هایی مانند پروتئین ونوکلوئیک اسید و حتی سلول های زنده مناسب است.ژل های آلژینات در حضور کاتیون های کی لیت مانند سیترات ، لاکتات ، فسفات ، تارتارات و کاتیون های سدیم و پتاسیم که در اکثر مایعات بیوتکنولوژی حضور دارد ناپایدار است.به منظور جلوگیری از تورم بیش از حد ژل های آلژینات ، پلیمرهایی چون کیتوسان ، پلی آلژینات به ژل کلسیم اضافه می شود.

آلژینات سدیم قابلیت تشکیل ژل ، افزایش استحکام بافت ها ، پایدار کنندگی ، قابلیت تشکیل فیلم دارد.وقتی یک لایه نازک از ژل یا محلول آلژینات سدیم  خشک شود منجر به شکل گیری فیلم یا پوشش می گردد که این فیلم ها می توانند باعث حفظ ظرفیت نگهداری آب ، محافظت از فساد میکروبی ، مقاومت در برابر اکسیداسیون و … گردند.

حلالیت آلژینات سدیم :

سدیم آلژینات در آب حل می شود ، حلالیت آلژینات  سدیم به سه فاکتور بستگی دارد که عبارتند از  PH محلول ، قدرت یونی ، حضور یا عدم حضور کاتیون های دو ظرفیتی می باشد.

برای حل شدن آلژینات سدیم در آب ، باید PH محلول از یک مقدار مشخص بالاتر باشد تا کربوکسینات د-پروتئینه باشد.تغییر قدرت یونی محلول بر خواص محلول پلیمری از جمله ترکیب پلیمر ، انتشار زنجیره ها ، ویسکوزیته و در نتیجه حلالیت آن تاثیرگزار است از آنجایی که کاتیون دو ظرفیتی باعث تشکیل ژل آلژینات می شود ، در نتیجه برا ی حل شدن آلژینات ، ضروری است که محلول فاقد یون های مذکور باشد.

هم در آب گرم و هم درآب سرد قابل حل است و از آن برای ساخت ژل در انواع سس ها، ژل های دسری و پودینگ ها و غیره استفاده می شود.

در واکنش با نمک های کلسیم یا اسیدها ژله ایی غیرقابل برگشت تشکیل می دهد. این صمغ خواص سفت کنندگی، اتصال دهندگی و تشکیل ژل دارد و آن را به ژل های دسری، سس ها، پودینگ ها و غیره می افزایند. همچنین از این صمغ به عنوان لفاف خوراکی برخی از غذاهای فرآوری شده مورد استفاده قرار می گیرد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر یا خرید این محصول با ما تماس بگیرید :

تلفن: 44039042 – 44037067 (021)

فکس : 44962103 (021)

تلگرام: 09016840482

ایمیل: info@parsinexir.com

برچسب ها

آلژینات سدیم – فروش آلژینات سدیم – قیمت آلژینات سدیم – خرید آلژینات سدیم – Sodium Alginate

سدیم آلژینات – فروش سدیم آلژینات – قیمت سدیم آلژینات – خرید سدیم آلژینات – Sodium Alginate

آنالیز سدیم آلژینات  –  اعلام قیمت سدیم آلژینات خوراکی  – بسته بندی سدیم آلژینات

 خریدار سدیم آلژینات – درباره ی سدیم آلژینات – درخواست خرید سدیم آلژینات

 رنگ سدیم آلژینات – قیمت روز سدیم آلژینات – فروش سدیم آلژینات – Sodium-Alginate

 تولیدکننده سدیم آلژینات – فروش ویژه سدیم آلژینات اروپایی – فروشنده نمک سدیم اسید آلژینیک

 قیمت وارداتی سدیم آلژینات – کاربردهای سدیم آلژینات –  صنایع غذایی کارخانجات تولید سدیم آلژینات

 واردکننده سدیم آلژینات خوراکی – کاربرد محصولات سدیم آلژینات – مصارف سدیم آلژینات

 مصرف های سدیم آلژینات – نقطه جوش سدیم آلژینات – نقطه ذوب اسید آلژینیک

 عرضه کننده سدیم آلژینات – همه چیز درباره ی سدیم آلژینات –  واردات سدیم آلژینات صنایع دارویی

 فروش سدیم آلژینات چینی – قیمت سدیم آلژینات – قیمت خرید سدیم آلژینات چینی

 اسید آمینه اسید آلژینیک – فروش اسید آمینه اسید آلژینیک – قیمت خرید اسید آمینه –  اسید آلژینیک  

سدیم آلژینات خوراکی – فروش آلژینات فروش آلژینات قالب گیری  – خرید پودر آلژینات