بتاکاروتن – Beta Carotene

بتاکاروتن عضوی از گروه رنگ دانه های زرد، قرمز و نارنجی به نام کارتنویید است. این گروه نزدیک به 50% ویتامین آ مورد نیاز بدن را تامین می کنند. بتاکاروتن در میوه ها، سبزیجات و سبوس گندم یافت می شود. همچنین به صورت آزمایشگاهی نیز ساخته می شود.

از منابع  اصلی بتاکاروتن انواع هویچ و برگ های سبز می باشد.

هویچ نیز یکی از منابع بسیار مهم این ماده می باشد .سیب زمینی نیز یکی دیگر از مواد حاوی بتاکاروتن می باشد. پرتقال که در کشورهای مختلف دنیا انواع گوناگون آن یافت می شود یکی دیگر از میوه های دارای بتاکاروتن است که به نسبت نوع آن مقدار آن در این میوه فرق دارد

بتاکاروتن به دو صورت محلول در آب که با رنگ بتاکاروتن 10 % و محلول در چربی که با رنگ رنگ بتاکاروتن 30 % دسته بندی می شوند

کاربرد این رنگ طبیعی در محصولاتی مانند آب میوه ها ، نوشابه ها ، شیرینی جات  ، بستنی ها ، لبنیات ، ماکارونی ، مارگارین ، فرآورده های نانوایی  استفاده می گردد

از مزایای این رنگ خوراکی طبیعی می توان مقاومت خوب در برابر نور ، حرارت و PH  اشاره کرد

 

بتاکاروتن چیست ؟

بتا کاروتن یکی از پرو ویتامین هایی است که برای پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری ها از جمله بیماری های قلبی و سرطان هامؤثر می باشد. اگر روزانه غذاهایی که دارای این پرو ویتامین هستند را نخورید، ممکن است خطر ابتلای شما به بیماری های قلبی عروقی و برخی انواع سرطان ها افزایش یابد؛ سرطان های روده، معده، ریه و گردن رحم از این سرطان ها هستند.به علاوه اگر ذخیره ی بتا کاروتن در بدن شما کافی نباشد، توان سیستم ایمنی شما برای مقابله با عوامل بیماری زا کاهش می یابد که به این ترتیب ممکن است در معرض ابتلا به انواع عفونت ها قرار بگیرید.

سبزی هایی که به رنگ سبز تیره، زرد تیره و نارنجی هستند، سرشار از بتا کاروتن می باشند. علاوه بر این چربی و کالری کمی در خود دارند. هر قدر رنگ سبز، زرد یا نارنجی سبزی یا میوه ای تیره تر باشد، بتا کاروتن بیشتری در خود دارد.شما باید حداقل روزی یک سروینگ یا واحد از سبزی های به رنگ سبز یا نارنجی تیره بخورید و 4 واحد دیگر از بقیه میوه ها و سبزی ها را نیز میل کنید. سطح بتا کاروتن در خون با تغییر در رژیم غذایی کم و زیاد می شود.

نقش آنتی اکسیدانی بتا کاروتن:

بتاکاروتن به‌ عنوان ماده ی پیش‌ ساز ویتامین A و محلول در چربی در بدن شناخته می ‌شود که در مواد غذایی گیاهی وجود دارد. بتاکاروتن یکی از مواد آنتی ‌اکسیدانی قوی به ‌شمار می ‌رود که از تولید رادیکال‌ های آزاد اکسیژن در بدن جلوگیری می ‌کند و از ‌این رو در بدن عملکرد مستقل از ویتامین A دارد. رادیکال ‌های آزاد اکسیژن گونه‌ ای از واکنش‌ های سریع و پایدار هستند که طی روند متابولیک طبیعی بدن و به علت قرار گرفتن در معرض منابع خارجی مثل دود سیگار، مواد سمی‌ محیطی و نور ماورای بنفش در بدن تولید می ‌شوند و می ‌توانند مخاطرات زیادی برای سلامت انسان ‌ایجاد کنند.

رادیکال‌ های آزاد قادر هستند پروتئین و چربی‌ های غشای سلول‌ ها را تخریب کنند. بیماری‌ هایی مانند سرطان، بیماری‌ های قلبی عروقی، سکته‌ های مغزی و قلبی، کاتاراکت(آب مروارید)، بیماری پارکینسون، اختلال هماهنگی حسی و حرکتی در سیستم عصبی و روماتیسم مفصلی، نمونه‌ هایی از مشکلاتی است که در اثر رادیکال ‌های آزاد ‌ایجاد می‌ شود. بتاکاروتن در مقابل‌ این مشکلات اثر حفاظتی دارد. در چند بررسی بالینی نشان داده شده است که در بیش از 50 درصد بیمارانی که علایم پیش سرطانی، مثل لکه‌ های سفید روی مخاط دهان، دارند، بتاکاروتن نقش برگرداننده دارد. در چند مطالعه دیگر روی بیمارانی که زخم ‌های پیش سرطانی در ناحیه شش ‌ها داشته ‌اند نیز برگشت مشابهی به عمل بتاکاروتن به اثبات رسیده است.

مقادیر مورد نیاز بتاکاروتن :

چون بدن قادر به ساختن بتاکاروتن نیست بنابراین به منابع خارجی آن نیازمند است. مقادیر توصیه شده روزانه ی بتاکاروتن برای مردان 6 میلی ‌گرم و برای زنان 8/4 میلی ‌گرم است.

در دوران بارداری و شیردهی میزان نیاز افزایش می‌ یابد.

به‌ طور متوسط یک دوم تا یک سوم ویتامین A ی رژیم غذایی از بتاکاروتن تامین می ‌شود.

طبق توصیه‌ انجمن ملی سرطان آمریکا باید نسبت بتاکاروتن به ویتامین A در رژیم غذایی حدود 9 به 1 باشد.

منابع غذایی بتاکاروتن:

همان طور که در بالا ذکر شد، منابع غذایی غنی بتاکاراتن شامل سبزی ‌های زرد و نارنجی و میوه‌ ها و سبزی‌ های دارای برگ سبز تیره هستند. بتاکاراتن موجود در میوه‌ ها و سبزی ‌ها بسته به گونه آن ها، فصل، طول مدت نگهداری، موقعیت رشد و درجه رسیدگی آن ها متغیر است.هویج، کدو حلوایی، فلفل دلمه‌ ای زرد و قرمز، گوجه ‌فرنگی، برگ‌ های سبز تیره کاهو،  چغندر،  اسفناج، هلو، شلیل، آلو، زردآلو، گرمک،طالبی، انبه، خرمالو و نارنگی از جمله منابع غذایی عمده ی بتاکاراتن هستند. بتاکاراتن به علت عمل آنزیم و در معرض نور و اکسیژن قرار گرفتن، برخی از فعالیت ‌هایش را در مواد غذایی در طی نگهداری آن ها از دست می ‌دهد. از دست دادن آب سبزی ‌ها و میوه‌ ها به ‌طور عمده فعالیت بیولوژیکی بتاکاروتن را کاهش می ‌دهد؛ اما منجمد کردن مواد غذایی پایداری بتاکاراتن را کاهش نمی‌ دهد.

از نظر جذب، عوامل زیادی در رژیم غذایی از جمله چربی ‌ها و پروتئین، جذب بتا کاراتن را تحت تاثیر قرار می ‌دهند. تقریبا 10 تا 50 درصد از کل بتاکاروتن مصرفی در مجرای گوارشی جذب می ‌شود. در دیواره روده کوچک بتا کاراتن به ‌وسیله آنزیم دی اکسیژناز به ویتامین A (رتینول) تبدیل می‌ شود. وقتی دریافت بتا کاروتن از رژیم غذایی زیاد می ‌شود، میزان جذب آن کاهش می ‌یابد. اگر فردی ویتامین A کافی داشته باشد، تبدیل بتا کاراتن کاهش می‌ یابد. بنابراین، بتا کاروتن یک منبع خوب ویتامین A برای بدن به ‌شمار می ‌رود.

افراد در معرض خطر:

برخی از افراد بیشتر در معرض خطر کمبود بتا کاروتن قرار دارند. برای مثال پایین بودن سطح بتا کاروتن خون در افراد سیگاری و کسانی که داروهای کاهش دهنده فشار خون و یا قرص ‌های ضد بارداری مصرف می ‌کنند، گزارش شده است.

زیاده روی در مصرف بتاکاروتن:

بتا کاروتن اضافی به‌ طور عمده در بافت‌ های چربی بدن ذخیره می ‌شود و به‌ طور مستمر تبدیل به ویتامین A می ‌شود. اما مصرف زیادتر از معمول آن می ‌تواند موجب هایپرکاروتنوئید بشود که طی آن رنگ پوست به ‌خصوص در کف دست و پاها زرد رنگ می‌ شود، اما‌ این رنگ زرد پوست در زمانی که مصرف آن کاهش یافته و یا قطع می ‌شود، برطرف می‌ شود. مطالعاتی که در انسان برای ارزیابی ‌ایمنی بتا کاروتن انجام شده است نشان داده است در افرادی که روزانه 50 تا 80 میلی گرم بتا کاروتن مصرف می ‌کردند، آثار مضر مشاهده نمی ‌شود و نتیجه گرفته شده که بتا کاروتن برای انسان یک ماده غیر سمی ‌است.

بتاکاروتن در صنایع غذایی:

در صنایع غذایی بتاکاروتن به عنوان رنگ خوراکی و منبع ویتامین  A، به محصولات غذایی از جمله :

  • روغن‌ های خوراکی
  • غلات 
  • نوشیدنی ‌ها

 اضافه می ‌شود.

کره، مارگارین و آب میوه‌ های صنعتی اغلب با بتاکاروتن غنی می‌ شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر یا خرید این محصول با ما تماس بگیرید :

تلفن: 44039042 – 44037067 (021)

فکس : 44962103 (021)

تلگرام: 09016840482

ایمیل: info@parsinexir.com

برچسب ها

رنگ خوراکی بتاکاراتن – بتا کاراتن – بتا کارو تن – Beta Carotene

فروش بتاکاروتن 10% و 30% – قیمت بتاکاروتن – خرید بتاکاروتن 

بتاکاروتن محلول در آب – بتا کاروتن محلول در روغن

DSM Roche  BASF