دی استات سدیم

SODIUM DIACETATE

دی استات سدیم ضد کپک و قارچ نگهدارنده مواد غذایی و مواد ذخیره شده در انبارهاو سیلو ها می باشد سدیم دی استات طعم دهنده مواد غذایی دی استات سدیم طعم سرکه نمکی و ترد کنندگی چیپس و پفک خشکبار را انجام می دهدبه دی استات سدیم سرکه خشک هم می گویند دی استات سدیم شامل اسید استیک می باشد که اسید استیک خاصیت نگهدارندگی و ضد مخمری دارد .دی استات سدیم برای نگهدارندگی مرکبات در انبارها بسیار موثر می باشد دی استات سدیم

سدیم دی استات با سه هدف تعدیل مزه، کنترل اسیدیته یا نگهدارندگی به ماده غذایی افزوده می شود. این ماده همچنین گاهی برای افزایش پایداری امولسیون چربی ها در محصولات گوشتی فرآیند شده استفاده می شود. سدیم دی استات با کاهش ترشی اضافه محصول نقش موثری در تعدیل مزه آن دارد و به دلیل داشتن حالت بافری برای کنترل اسیدیته اضافه می گردد. این ماده اثر نگهدارندگی قابل توجهی در محصولات گوشتی و ماکیان دارد و در محصولات نانوایی از بروز راپینس جلوگیری می کند.

موارد کاربرد دی استات سدیم :

موارد استفاده اصلی سدیم دی استات در محصولات گوشتی، محصولات نانوایی (تعدیل pH و نگهدارندگی با افزودن میزان ۴/۰-۳/۰ درصد) و اسنک ها (به عنوان طعم دهنده با افزودن ۱/۰ درصد) است.

سدیم استات به عنوان نگهدارنده و تعدیل کننده اسیدیته در محصولات میوه ای و سبزیجات کنسرو شده، محصولات دریایی، مایونز، مواد تزئین سالادها، پنیرها، چیپس ها، سس ها، سوپ ها و … نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

سدیم دی استات ماده ای است که به عنوان نگهدارنده ، جذب کننده ناخالصی های فلزی اسیدی کننده و طعم دهنده مصرف می گردد. به صورت پودرسفید کریستالی وجود دارد. دارای خاصیت جاذب الرطوبه است. روی قارچ ها و باکتریها موثر میباشد و به نان نیز اضافه میشود.

دی استات سدیم  یا پیماریسین از یک مولکول استات سدیم دهیتراته شده و یک مولکول اسید استیک تشکیل شده است و بصورت سرکه خشک درآمده است.

 دی استات سدیم در گروه نگهدانده های مواد غذایی می باشد  در برابر قارچها و باکتری ها  موثر است  و از آن برای جلوگیری از باکتری ها (بخصوص باکتری های گرم مثبت )  ، اسیدی ، تثبیت کنندگی ،کمپلکس  استفاده می گردد و روی مخمرها اثر نامطلوبی ندارد و رشد آن را متوقف نمی کنند.

دی استات سدیم  در تولیدات گوشتی و طیور برای جلوگیری از رشد کردن لیتریا مونوسپتوژنژ ، اشرشیا کلی ، کلتریدیوم پرفنجس و دیگر باکتری های گرم منفی در محصولات جلوگیری می کند.دی استات سدیم بیشتر در تولیدات پنیر ، ماست ، دوغ ، آبمیوه ، مربا ، ترشی بعنوان نگهدارنده استفاده می گردد.

سدیم دی استات عامل نگهدارنده و بازدارنده رشد  کپک ها و مخمرها و برخی ازمیکروبها میباشد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر یا خرید این محصول با ما تماس بگیرید :

تلفن: 44039042 – 44037067 (021)

فکس : 44962103 (021)

تلگرام: 09016840482

ایمیل: info@parsinexir.com

برچسب ها

دی استات سدیم خرید – فروش دی استات سدیم – قیمت دی استات سدیم – Sodium diacetate

دی استات سدیم – سدیم دی استات – ضد کپک – ضد قارچ – نگهدارنده – نگهدارنده ی مواد غذایی – نگهدارنده ی نان 

نگهدارنده ی میوه – میوه سردخانه ایی – سردخانه – مرکبات – نگهداری مرکبات – انبار مرکبات – نگهداری مرکبات در انبار 

میوه در سیلو – سیلوی مواد – نگهداری در سیلو – طعم دهنده – سرکه نمکی – بادوم زمینی سرکه نمکی – چیپس سرکه نمکی

 سرکه – نمکی – نمکین – اسید استیک – استیک اسید – نگهدارندگی – ضد مخمر – خاصیت ضد مخمری 

تعدیل مزه – مزه – خوشمزه – کنترل اسیدیته – اسیدیته – امولسیون – امولسیون کننده – افزایش پایداری امولسیون 

محصولات گوشتی – محصولات نانوایی – نان – نانوا – بیکری – اسنک – تعدیل – تعدیل PH – سبزیجات

 سبزیجات کنسروی – سبزیجات کنسرو شده – محصولات دریایی – سس – سس مایونز – مایونز – سبزیجات سالاد 

مواد تزئین سالاد – پنیر – سوپ – سوپ آماده – اسیدی کننده – طعم – طعم دهنده – مواد غذایی – صنایع غذایی  

جلوگیری از باکتری – باکتری گرم – کمپلکس – طیور – ماست – دوغ – آبمیوه – مربا – ترشی – بازدارنده ی میکروب