سوربات پتاسیم 

Potassium Sorbate

سوربات پتاسیم یک ماده شیمیایی  و ضدکپک و ضد مخمر قوی میباشد  است ،بصورت پودر سفید رنگ و یا رشته های گرانولی سفید رنگ  موجود میباشد . فرمول شیمایی آن C6H7KO2 است. سوربات پتاسیم بسیار محلول در آب است. در صنایع غذایی به عنوان یک نگهدارنده کاربرد دارد .این نگهدارنده در مقادیر مجاز سمی نبوده ودر PHکمتر از ۶ بهترین اثر خودرا نشان می دهد. PHآن ۸/۴ است ودر ۴=PH ، محدود ۸۶% آن به صورت تفکیک نشده وجود دارد. غلظت ضد میکروبی موثر سوربات در مواد غذایی ۳/۰-۰۵/۰ درصد است مطالعات مشخص نموده است که نقطه هدف این نگهدارنده در سلول میکروبی، آنزیمهای دارای سولفیدریل، سیستم فسفوریلاسیون اکسیداتیوو سیستم تنفسی سلول است سورباتها علاوه بر باکتری، از جوانه زدن اسپورها ورشد سلولهای رویشی نیز جلوگیری می نماید.

سوربات پتاسیم نمک پتاسیم اسید سوربیک است. این یک نمک سفید است که در آب 58.2)٪ در20  درجه سانتی گراد) بسیار قابل حل است. این محصول در درجه اول به عنوان یک ماده نگهدارنده غذایی استفاده می شود. سوربات پتاسیم کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف از جمله مواد غذایی و محصولات مراقبت شخصی دارد. در حالی که اسید سوربیک به طور طبیعی در برخی از انواع توت ها موجود است ولی در واقع تمام تولیدات سوربات پتاسیم در جهان از اسید سوربیک، مشتق شده است که به صورت مصنوعی ساخته می شود

خواص سوربات پتاسیم :

از خواص خوب سوربات پتاسیم میتوان به حلالیت بالای این محصول در آب اشاره نمود . همین حلالیت بالا و خاصیت نگهدارندگی قوی نمک سوربات پتاسیم سبب استفاده بالای آن در تولید مواد غذائی شده است .

 غلظت ضد میکروبی موثر سوربات در مواد غذایی ۰/۳-۰/۰۵درصد است مطالعات مشخص نموده است که نقطه هدف این نگهدارنده در سلول میکروبی، آنزیمهای دارای سولفیدریل، سیستم فسفوریلاسیون اکسیداتیوو سیستم تنفسی سلول است سورباتها علاوه بر باکتری، از جوانه زدن اسپورها ورشد سلولهای رویشی نیز جلوگیری می نماید .

سوربات ها براي جلوگيري از رشد كپكها و مخمرها در مواد غذايي استفاده ميشود. در حقيقت يك نوع ضد كپك ميباشد و مانع از فساد و خرابي محصول كيك ناشي از فعاليت كپكها ميگردد كه به ميزان مجاز در حد استاندارد به محصول اضافه مي شود.

کاربرد سوربات پتاسیم در صنایع غذایی :

در صنایع غذایی به‌عنوان یک نگهدارنده کاربرد دارد و جهت جلوگیری از کپک قارچی و تخمیر شدن در پنیر، ماست، فراورده‏های گوشتی و فراورده‏های آردی مانند کیک و کلوچه به کار می‏رود. همچنین در نوشابه‏ و آبمیوه  نیز استفاده می‏شود. کاربرد اصلی آن در صنایع غذایی جهت افزایش عمر مفید محصول است. در تولید پنیر، مربا، سس ، مارگارین ، ترشی ، محصولات نانوایی، نوشیدنی‌ها، کره نباتی، سوسیس خشک و غیره استفاده می‌شود. محلول نسبتاً غلیظ این نمک مخمرها را منهدم می‌کند.

سوربات پتا سیم بعنوان نگهدارنده درتولید لوازم آرایشی و بهداشتی و تولید تنباکو نیز  کاربرد دارد

جهت کسب اطلاعات بیشتر یا خرید این محصول با ما تماس بگیرید :

تلفن: 44039042 – 44037067 (021)

فکس : 44962103 (021)

تلگرام: 09016840482

ایمیل: info@parsinexir.com

برچسب ها

 

سوربات پتاسیم – پتاسیم سوربات – خرید سوربات پتاسیم – فروش سوربات پتاسیم – واردات سوربات پتاسیم – عرضه سوربات پتاسیم – نگهدارنده – ضد کپک – نگهدارنده

e202 – ایی 202 – پتاسیم سوربات – سوربات – ضد کپک – ضد مخمر – مخمر – محلول در آب – حلالیت بالا در آب

نگهدارنده – ضد میکروب – ضد باکتری – نمک پتاسیم اسید سوربیک – ویتامین سی – vitamin C – غذایی – خوراکی 

جلوگیری از رشد کپک – کیک – کپک کیک – کپک پنیر – کپک قارچی پنیر – تخمیر شدن در پنیر 

فراورده های گوشتی – فراورده های آردی – کیک و کلوچه – ماندگاری بالا – ماندگاری – نوشابه – آبمیوه 

افزایش عمر مفید محصول – پنیر – مربا – سس – مارگارین – ترشی – نانوایی – نان – محصولات نانوایی 

نوشیدنی – کره نباتی – سوسیس – لوازم آرایشی بهداشتی – تنباکو – نگهدارنده

E202 Sorbistat-K  Sorbistat potassium