لاکتات سدیم

Sodium Lactate

لاکتات سدیم یا E325  با نامهای دیگر: Sodium 2-hydroxypropanoate, Sodium DL-lactate; Lactic acid sodium salt;

فرمول شیمیایی: NaC3H5O3

بسته بندی: 25 کیلویی

لاکتات سدیم که در واقع نمک اسید لاکتیک است عمل جذب آب را در فرآورده های گوشتی انجام میدهد و پروسه بیاتی در در فرآورده های گوشتی را به تاخیر می اندازد .

از تخمییر اسید لاکتیک سدیم لاکتات بدست می آید همانطور که میدانیم اسید لاکتیک در اثر فعالیت استارتر ها در محصولات لبنی از جمله انواع پنیر ، ماست و دوغ موجود است و مزه ترش مطبوعی دارد .

اسید لاکتیک خاصیت آنتی میکروبی دارد و مانع رشد دیگر انواع میکروارگانیسم ها در این محصولات میشود و حالا نمک اسید لاکتیک یعنی لاکتات سدیم خاصیت آنی باکتریالی بسیار بالاتری از خود اسید لاکتیک دارد و و با داشتن ۵۰ % کمتر سدیم به راحتی در فرآورده های گوشتی مصرف میشود

کاربردهای لاکتات سدیم :

  • سدیم لاکتات میتواند بعنوان بهبود دهنده طعم ، بهبود دهنده بافت ( غلیظ کننده )، پر کننده و نگهدارنده در مواد غذائی استفاده شود .
  • در فراورده های گوشت ومرغ  استفاده میشود و باعث افزایش عمر مفید وایمنی مواد غذایی (آنتی باکتریال)میشود. جالب است که طعم و عطری که سدیم لاکتات ایجاد میکند حتی در دمای بالا نیز پایدار است .
  • از این ماده همچنین برای کنترل pH در شیر کندانسه، پنیرهای پروسس شده و بستنی نیز استفاده می شود. از دیگر عملکرد های سدیم لاکتات اثر جذب آب این نمک میباشد که از آب انداختن محصولات غذائی جلوگیری مینماید.

ویژگی های لاکتات سدیم :

لاکتات سدیم، نمک اسید لاکتیک است که ماده ای رطوبت پسند است. خاصیت جذب رطوبت لاکتات سدیم باعث می‌شود که از آن در محصولاتی مانند کیک اسفنجی استفاده شود، بطوری که با استفاده از خاصیت جذب رطوبت آن، نگهداری رطوبت و افزایش عمر مفید محصول را تضمین می کنند. خاصیت آنتی اکسیدانی لاکتات سدیم عامل دیگر کاربرد فراوان این ماده است. این افزودنی غذایی گاهی جایگزین گلیسرول نیز می‌شود. کاربرد لاکتات سدیم در کیک اسفنجی، بستنی، مربا، ژله، کره مارگارین، مارمالاد و شیرینی جات است.

اسید لاکتیک بصورت طبیعی در مواد غذایی مثل پنیر، ماست، سالامی و دوغ های ترش در نتیجه فعالیت استارترها و تخمیر قندی که بصورت طبیعی در ماده غذایی وجود دارد، تولید می شود.

کاربردها این ماده در صنایع غذایی علاوه بر نقش نگهدارندگی در بهبود طعم، غلیظ کردن ماده غذایی، پرکنندگی و کنترل اسیدیته هم نقش دارد. 

لاکتات سدیم :

لاکتات سدیم نمک اسید لاکتیک است که به طور طبیعی از تخمیر طبیعی قند موجود در ذرت و چغندر مشتق شده است. در مواد غذایی، لاکتات سدیم ممکن است به عنوان نگهدارنده استفاده می شود، تا به عنوان یک مهار کننده از رشد باکتری جلوگیری کند. بطوری که با استفاده از خاصیت جذب رطوبت آن، نگهداری رطوبت و افزایش عمر مفید محصول را تضمین می کنند.

خاصیت آنتی اکسیدانی لاکتات سدیم عامل دیگر کاربرد فراوان این ماده است. این افزودنی غذایی گاهی جایگزین گلیسرین نیز می‌شود. اسید لاکتیک خاصیت آنتی میکروبی دارد و مانع رشد دیگر انواع میکروارگانیسم ها در این محصولات میشود و حالا نمک اسید لاکتیک یعنی لاکتات سدیم خاصیت آنی باکتریالی بسیار بالاتری از خود اسید لاکتیک دارد و و با داشتن ۵۰ % کمتر سدیم به راحتی در فرآورده های گوشتی مصرف میشود . سدیم لاکتات به میزان گسترده ای در محصولات گوشتی و ماکیان به عنوان جلوگیری کننده از رشد میکرواورگانیسم های مضر، عامل آنتی اکسیدانی و بهبود دهنده طعم کاربرد دارد.

عطر خاص این ماده می تواند طعم محصولات گوشتی را بهبود بخشیده و این خاصیت در دماهای بالای فرایند ماده غذایی هم پایدار است. این ماده به دلیل جاذب الرطوبه بودن میزان قدرت جذب آب را در محصولات گوشتی بالا می برد. از این ماده همچنین برای کنترل pH در شیر کندانسه، پنیرهای پروسس شده و بستنی نیز استفاده می شود.

کاربردهای نمک لاکتات سدیم:

– از لاکتات سدیم برای کنترل pH در شیر کندانسه، پنیرهای پروسس شده و بستنی استفاده می شود.

– از دیگر عملکرد های سدیم لاکتات اثر جذب آب این نمک میباشد که از آب انداختن محصولات غذائی جلوگیری مینماید.

– سدیم لاکتات گاهی اوقات در محصولات شامپو و سایر اقلام مشابه  مانند صابون مایع استفاده می شود ماده موثر و مرطوب کننده است.

– لاکتات سدیم عمل جذب آب را در فرآورده های گوشتی انجام میدهد و پروسه بیاتی در در فرآورده های گوشتی به تاخیر می اندازد.

– سدیم لاکتات میتواند بعنوان بهبود دهنده طعم ، بهبود دهنده بافت، پر کننده و نگهدارنده در مواد غذائی استفاده شود .

جهت کسب اطلاعات بیشتر یا خرید این محصول با ما تماس بگیرید :

تلفن: 44039042 – 44037067 (021)

فکس : 44962103 (021)

تلگرام: 09016840482

ایمیل: info@parsinexir.com

برچسب ها

واردکننده لاکتات سدیم خوراکی –  کاربرد لاکتات سدیم –  صنایع غذایی – مصارف لاکتات سدیم پودری

 عرضه کننده لاکتات سدیم – واردات لاکتات سدیم – خرید نمک لاکتات سدیم غذایی -قیمت فروش نمک لاکتات سدیم

خرید لاکتات سدیم صنایع گوشت – قیمت خرید لاکتات سدیم مایع – فروشنده لاکتات سدیم غذایی

تامین کننده لاکتات سدیم چینی – قیمت لاکتات سدیم غذایی – لاکتات سدیم خوراکی – فروش نمک لاکتات سدیم

 واردکننده اصلی لاکتات سدیم – فروش لاکتات سدیم افزودنی غذایی – قیمت لاکتات سدیم افزودنی غذایی

 فروشنده لاکتات سدیم صنایع غذایی – جایگزین لاکتات سدیم صنایع غذایی – فروش قیمت مناسب لاکتات سدیم

 آنالیز لاکتات سدیم – اعلام قیمت لاکتات سدیم – بسته بندی لاکتات سدیم – خریدار لاکتات سدیم – درباره ی لاکتات سدیم

 درخواست خرید لاکتات سدیم – رنگ لاکتات سدیم – قیمت روز لاکتات سدیم – فروشنده لاکتات سدیم

صنایع گوشتی – تولیدکننده لاکتات سدیم – فروش ویژه لاکتات سدیم – فروشنده لاکتات سدیم – Sodium Lactate

کاربردهای لاکتات سدیم صنایع غذایی – صمغ لاکتات سدیم – قیمت لاکتات سدیم