پروپیونات کلسیم

CALCIUM PROPIONATE 

پروپیونات کلسیم یک ماده نگهدارنده پر مصرف در تولید صنایع غذائی بخصوص در تولید انواع نان ، کیک ، کلوچه و تولید انواع محصولات آردی میباشد البته برخی از تولید کنندگان لبنی نیز در تولید محصول خود از پروپیونات کلسیم استفاده مینمایند .

فرمول شیمیائی پروپیونات کلسیم برابر است با : C6(C2H5COO)2  میباشد .

شکل ظاهری این ترکیب، جامد بلوری سفید است.یک نوع افزودنی غذایی است که به عنوان نگهدارنده مواد غذایی و مواد خوراکی مورد استفاده قرار میگیرد.

پروپیونات کلسیم ، ضد کپک :

این محصول مانع از رشد باکتری و قارچ می شود. به علت آنتی باکتریال و ضد کپک بودن بر روی باکتری بسیار موثر میـبـاشد همچنین بـعـنـوان نگهدارنده طیف وسیعی از bacillus subtilis از نوع باکتری ها و کپک ها را کنترل مـیـکـند و در غلظت پایین مورد استفاده قرار گرفته و هر 49 گرم آن در 100میلی متر آب صفر درجه حل میشود ، ولی در الکل نامحلول است . قابلیت انحلال کمتری نسبت به سدیم پروپیونات دارد پی اچ موثر و مطلوبی که موجب میشود تاثیر این ماده به حداکثر برسد معادل با 5 است در پی اچ های بالاتر از 6 قدرت آن کم میشود. در فرآورده های نانوایی ، نان و خمیر پیتزا از رشد کپک جلوگیری میکند . در پنیرهایی که بصورت سرد بسته بندی میشوند و فیلینگ های مخصوص کلوچه های میوه ای مصرف میگردد .

مقدار مجازمصرف آن حدود0/2 تا 0/3 درصد است بر اساس وزن آرد 0/1 تا 0/4 درصد به آن اضافه میشود این ماده به طور طبیعی در کره و بعضی از انواع پنیر وجود دارد در طول زمان نگهداری ثابـت باقی مانده و هـیـچـگونه اثر مخربی بر روی قالب و تخمیر نداشته وضمن اینکه بصورت خـشـک نـیـز قابل استفاده بوده و بخوبی در بدن مورد برای انسان مورد سوخت و ساز قرار می گیرد

در طول زمان نگهداری ثابـت باقی مانده و هـیـچـگونه اثر مخربی بر روی قالب و تخمیر نداشته وضمن اینکه بصورت خـشـک نـیـز قابل استفاده بوده و بخوبی در بدن مورد برای انسان مورد سوخت و ساز قرار می گیرد.

 

کاربردهای مهم ماده اولیه پروپیونات کلسیم در صنایع :

  • صنعت تولید نان
  • تولید فرآورده های آردی
  • تولید کیک و کلوچه و کراکر و بیسکویت و…
  • صنایع فرآورده های گوشتی

جهت کسب اطلاعات بیشتر یا خرید این محصول با ما تماس بگیرید :

تلفن: 44039042 – 44037067 (021)

فکس : 44962103 (021)

تلگرام: 09016840482

ایمیل: info@parsinexir.com

خرید پروپیونات کلسیم  – فروش پروپیونات کلسیم – قیمت پروپیونات کلسیم – کلسیم پروپیونات ضد کپک

واردات و عرضه و فروش کلسیم پروپیونات – پروپیونات کلسیم – نان – نانوایی – نگهدارنده – ضد قارچ – خمیر پیتزا – صنایع آردی

نگهدارنده – کلسیم پروپیونات – پروپیونات کلسیم – نان – کیک – کلوچه – محصولات آردی – آرد

افزودنی – خوراکی – غذایی – مانع رشد باکتری – مانع رشد قارچ – ضد کپک -کپک

محلول در آب – خمیر پیتزا -فراورده های گوشتی – کراکر – بیسکوییت